KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 10392565
*
nr 1039 2565
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), 1915, "efter marknaden" 21x28
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2016
kl 18:09:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 17:37:25
1
Vinnande bud
23/5 12:57:51
2
800 kr
23/5 12:57:51
1
900 kr (Budbetjänt)
23/5 13:01:40
2
1.000 kr
23/5 13:01:40
1
(budbetjänt)
23/5 17:51:37
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:57
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:50
-
8094 Pastell
Carl Brandt. Signerad, björkar, yttermått inklusiv..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:54
*
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albert Engström
nr 1039 2565
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), 1915, "efter marknaden" 21x28
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 17:37:25 | 1 | Vinnande bud |
23/5 12:57:51 | 2 | 800 kr |
23/5 12:57:51 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
23/5 13:01:40 | 2 | 1.000 kr |
23/5 13:01:40 | 1 | (budbetjänt) |
23/5 17:51:37 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1869, död 1940.Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:57
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:47 -
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:50 -
8094 Pastell
Carl Brandt. Signerad, björkar, yttermått inklusiv..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:54